Ebrar Karakurt ile birlikte“Hayallerine giden yolda asla pes etme, biz ne istersek başarırız, #DedimOlabilir” demiştik. Dr. Elanur Yılmaz ile de bu sayede tanıştık. Çocukken çizdiği resimde yer alan pembe saçlı kız için “Pembe saçlı kız mı olur?” diye yorum alınca resmi yarım kalmıştı.

Proje Hakkında


Kısa ve pembe saçlı bir kadın şampuan reklamında oynayabildiğine göre o resim de tamamlanabilir dedik!

Kien Art ile iş birliği yaptık; onun Elanur’dan aldığı ilhamı Kadıköy’de kocaman bir duvara taşıdık. Tam da Elanur’un çocukken hayal ettiği gibi pembe saçlı olan kızlar, 31 Aralık 2021 tarihine kadar Kadıköy Meydanı’ndan geçenleri #DedimOlabilir sloganıyla selamlıyor.

Dr. Elanur Yılmaz bugün mesleğini severek yapan bir bilim insanı. Bizimle paylaştığı hikâyeyi hayallerinin peşinden gitmek isteyen genç kadınlara desteğe dönüştürebiliriz diye düşündük. #DedimOlabilir duvar resminin dijital versiyonunu NFT olarak açık artırma ile satışa çıkarmaya karar verdik. Geliri iseElidor Kendi Yolumuzda projesiyle desteklediğimiz Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Gençlik Bursları Fonu aracılığıyla genç kadınların eğitimine aktarılacak.

22 Kasım - 5 Aralık 2021 tarihleri arasında OpenSea üzerinden gerçekleştirilecek açık artırmaya katılmak ve daha çok genç kadının hayallerinin peşinden gitmesine katkı sağlamak istersen tıkla!