Hepimizin hayalleri değerli.
Ancak Türkiye’de her 10 genç kadından 6’sı "hayallerimle aramda engeller var" diyor.

Hayallerini gerçekleştirme yolunda yeterli destek görememek, hayallerine ortak olunmaması ve kadınlara yönelik sınırlayıcı beklentiler genç kadınların cesaretini kıran engellerin başında geliyor.

Eğitime erişimdeki maddi güçlükler, geleceklerini planlamak için kendilerini yeterli görmemeleri, bir yol göstericinin eksikliği ve gelişmek istedikleri alanlarda gerekli bilgiye erişememek de karşılaştıkları diğer engeller arasında…

Hayat ise sınırsız olasılıklarla dolu ve her genç kadın sınırsız potansiyele sahip!

Bu yüzden Elidor, Kendi Yolumuzda projesiyle genç kadınların engel olarak gördüğü bu konularda Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Udemy ile iş birliğine giderek binlerce genç kadına yol arkadaşı oluyor.

Kendi Yolumuzda projesinden nasıl faydalanabilirsin?  • Üniversite öğrencisiysen genç kadınlara üniversite eğitimleri boyunca destek vermek için oluşturduğumuz Elidor & Toplum Gönüllüleri Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Fonu'na başvurabilirsin.
  • Hayallerini gerçekleştirirken ihtiyaç duyacağın yepyeni beceriler kazanmak ve kendini geliştirmek için Udemy ile senin için seçtiğimiz eğitimlerden indirimli olarak yararlanabilirsin.
  • Toplum Gönüllüleri Vakfı ve ICRW (Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi) ile birlikte hazırladığımız kişisel gelişim programından faydalanabilirsin. Bu içeriklerde gelecek yolculuğunu tasarlamak, hedeflerini belirlemek ve kendini tanımak için ihtiyaç duyabileceğin bilgiler edineceksin. Ayrıca kendi yolunda ilerleyen ve hikayeleriyle sana cesaret verebilecek kadınlarla tanışacaksın.

Hayallerini gerçekleştirmek için çıktığın bu yolda yanındayız. Biz hazırız, peki ya sen?

Proje Hakkında
Proje Hakkında
Proje Hakkında
*Araştırma Ipsos tarafından 29 Ocak 2021 – 08 Şubat 2021 tarihleri arasında 18-35 yaş, ABC1C2 SES toplam 1000 kadın ile Bilgisayar Destekli İnternet Anket (CAWI) tekniği ile gerçekleştirilmiştir.