ELİDOR ve TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI’NDAN AFETTEN ETKİLENEN GENÇ KADINLAR İÇİN DESTEK MERKEZLERİ

Elidor genç kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarındaki ortağı Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile afet bölgesinde uzun dönemli bir projeyi hayata geçiriyor. “Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri” adıyla Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya’da kurulan toplam dört merkezde Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından genç kadınların iyilik hallerinin artmasına yönelik oluşturulan programlar yürütülecek. “Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri” projesinin iletişim elçiliğini Karsu üstleniyor.Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 6 Şubat depreminin etkilediği bölgede genç kadınlara yönelik uzun dönemli dayanışma hedefiyle “Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri”ni hayata geçiriyor. Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya’daki toplam dört merkezde TOG uzmanları tarafından oluşturulan programlar ile depremden etkilenen genç kadınların iyilik hallerinin güçlenmesine odaklanılıyor. Afet sonrasında Hollanda’da bağış çalışmalarında üstlendiği rol ile takdir toplayan ve devamında bölgeye yönelik çalışmalarına katkısını sürdüren Karsu da Elidor ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın daha fazla genç kadına ulaşabilmesi için projeye katkı sunuyor.Natali Kasap, Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Güzellik ve Sağlık Lideri:
Genç kadınların hayallerine uzanan yoldaki engeller konusunda birlikte çalıştığımız değerli ortağımız Toplum Gönülleri Vakfı ile bizler için anlamlı bir projeyi hayata geçirdik. Bölgedeki kız kardeşlerimiz için afetin olmadığı dönemde dahi zorlu geçen gelecek yolculukları şimdi artık çok daha farklı zorlukları barındırıyor. Dayanışmayla, aramızdaki bağın gücüyle, ne kadar zaman alacaksa o kadar zamanda birlikte iyileşeceğiz. Elidor X TOG Genç Kadın Merkezleri ve TOG gönüllüleri buna imkân yaratmak için kız kardeşlerimizin yanında olacak. TOG ile 2021 yılından bu yana genç kadınları hayallerine giden yolda desteklediğimiz Kendi Yolumuzda projesinin devamı niteliğindeki bu merkezlerle birlikte Elidor olarak 50 yıldır olduğu gibi anlamlı ve değer yaratan çalışmalar için desteğimizi sürdüreceğiz.Ayşe Kırımlı, Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü:
Hepimizi derinden sarsan depremin ardından, dayanışmanın en güzel örneklerine şahit oluyoruz. TOG olarak depremin ardından afetten etkilenen milyonlarca kişiye destek olabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elidor ile genç kadınların eğitim ve gelecek hayallerine destek olduğumuz Kendi Yolumuzda projesi kapsamında bu kez deprem bölgesindeki gençler için harekete geçtik. Dört merkezde, sosyal ve duygusal destek atölyeleriyle genç kadınların gelecek ve kariyer yolculuklarına eşlik edeceğiz. Elidor ile böyle anlamlı bir projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Dayanışmanın iyileştirici gücüne inanıyoruz ve her zaman “Umutsuzluğa kapılırsan, dayanışmayı hatırla.” diyerek bu dayanışmaya herkesi davet ediyoruz.

KENDİ YOLLARINDA UMUTLU ADIMLAR ATMALARI İÇİN KIZ KARDEŞLERİMİZE SİZ DE GÜÇ VEREBİLİRSİNİZ!